A kérdezés ereje

Sokan nem mernek kérdezni, mert a gyengeség és a butaság jelének gondolják. Vagy azt gondolják, hogy a másik azt gondolja 😀  Így inkább megpróbálják egyedül kisilabizálni a dolgokat, ami természetesen lehet sikeres, ugyanakkor teljes tévútra is vihet. Már az iskolában is azzal szembesülünk, hogy aki sokat kérdez, az egy idő után nem lesz szimpatikus, mert… Tovább »

Minden szokás értünk van? Vagy mégsem?

Az emberi lét roppant összetett. Egy élet is kevés arra, hogy teljesen megismerjük magunkat. Nagyon sok mindenre kell odafigyelnünk. Egyszerre vagyunk materiális és spirituális lények, egyensúlyozunk az Ég és a Föld között. Környezet- és szituációfüggő a viselkedésünk, ugyanakkor van egy intim belső világunk is, amit szeretnénk megmutatni és valamilyen formában kibontakoztatni, de mindeközben a külvilágra… Tovább »

ÖnbizalomNapló

A naplózás egy remek önmegfigyelő eszköz. A coachingban is gyakran alkalmazzuk. Könyvesboltok polcain is egyre elterjedtebbek. A legismertebbek például a Boldogságnapló és a Hálanapló. Gondoltad volna, hogy ezt az önbizalomnál is lehet alkalmazni? Az ötletet az egyik coaching ügyfelem adta, akinek a sarkalatos problémája az volt, hogy az önbizalma eléggé változékony, akár egy napon belül… Tovább »

Coaching kontra tanácsadás

Mindannyiunk életében több olyan állomás, élethelyzet és megoldandó feladat van, ahol szeretnénk a legtöbbet kihozni magunkból, szeretnénk jól dönteni, ahol nagyon számít, hogyan viszonyulunk a helyzethez, mert megalapozzuk vele a későbbieket és a kapcsolatainkat. Ilyenkor a környezetünk első reakciója, hogy ellátnak (jó)tanácsokkal, mindenki azonnal segíteni akar, elmondják a véleményüket, tapasztalatokat vagy hogy éppen mit olvastak… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!