Coaching – hatékony támogatás a változásban

Felkapottsága miatt azt lehet hinni, hogy ez egy újkeletű módszer, csakhogy a valóság nem ezt mutatja: már Platónnál is fellelhető a coaching eszközök használata, ill. a szakma Szókratészt tartja az első coachnak az emberhez való „coachos” hozzáállása és alkalmazott kérdezéstechnikája miatt. Ha egy igazán cselekvésorientált és inspiráló módszert keresel, akkor ne is menj tovább, mert… Tovább »

Coach, coaching – honnan jön ez a szó?

Edző! Már hallom az angolul tudók gyors válaszát. Igen, szó szerinti fordításban valóban ezt jelenti, ráadásul alapvetően a sport világából is erednek a módszertani alapjai, mégis egy picit érdemes alaposabban szemügyre venni ezt a manapság egyre gyakrabban használt szót, szakmát. Tata közelében található egy Kocs nevű község, amely a középkorban a közép-európai közlekedési útvonalak stratégiai… Tovább »

Új szokások kialakítása – Az energikus reggelekért

Hadd javasoljak egy pár olyan apró dolgot, amik emelik a reggeleid és a napjaid fényét, ha beépíted őket a napi rutinodba. 1. Felkelés előtt és után nyújts, mozgasd be az izmaidat! Mielőtt felkelnél, még az ágyban nyújtózz nagyokat! Ennek az értelme egyrészt az éjszaka esetleg bemerevedett testrészek és a vérkeringés beindítása, másrészt az egész szervezet… Tovább »

Új szokások kialakítása

Követve az előző bejegyzést, remélem, sikerült megnevezned egy olyan hátráltató szokásodat, amit szívesen lecserélnél egy támogató, előrevívő szokásra. Ha már ideáig eljutottál, sokkal előrébb tartasz, mint az emberek nagy része, akik homokba dugják a fejüket és inkább a változatlanság ismerősségét választják és ezáltal elesnek rengeteg fantasztikus tapasztalattól és lehetőségtől. Az új szokások bizony új távlatokat… Tovább »

Mi lenne, ha egyetlen hátráltató szokásodat lecserélnéd egy olyanra, ami támogat a célod elérésében?

Mindig érdemes mélyebben a szokásaink „körmére” nézni, sőt, időről időre felülvizsgálni őket, mert nagyobb erejük van, mint elsőre hisszük. A híres amerikai Duke Egyetemen végzett tanulmány kimutatta, hogy a viselkedésünk 45%-a(!) szokásokból áll. Elég megdöbbentő szám ez, hiszen mindannyian azt gondoljuk, hogy alapvetően mi döntünk a tetteinkről, a szokások esetében azonban nincs szó döntésről, ez… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!